Veli Bilgilendirme Sistemi

Güzel bir gelecek, mutlu yarınlar için eğitim çok önemlidir. Bu yüzden eğitim veren tüm kurumların eğitim öğretim konusunda çok hassas olmaları gerekmektedir. Eğitim kalite ve verim alınabilmesi için öğrencilerin hayatında olan insanların iş birliği içerisinde olmalıdır. Başarı tek başına gelen bir durum değildir. Öğrenciler zamanlarının büyük bir kısmını okulda geçirmektedirler. Tüm gün yorucu bir süreç geçirirler. Eve geldiklerinde öğrenciler aileleri tarafından desteklenmelidir. Okulda geçirdikleri zamanla ilgili soru sorulmalıdır. Çocuklarla ve dersleriyle yakından ilgilenilmesi gerekir. Veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerin hayatında olan öğretmenler ve veliler çocukların gelişimlerini yakından takip ederler. Öğrencilerin başarılı olabilmeleri için veli-öğretmen arasında işbirliği olmalıdır. Bu işbirliği sayesinde öğrencilerin gelişimleri desteklendiği için öğrenciler daha başarılı olmaktadır.

İzmir’de yer alan dershaneler arasında eğitimde öncü kuruluşlardan biri olan dershane veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerin durumlarıyla ilgili velileri bilgilendiren bir sistemdir. Öğrencilerin hepsinin kendine ait panelleri bulunmaktadır. Bu panellerde öğrencilerin tüm kişisel bilgileri, sağlık bilgileri, aile bilgileri, öğrenim durumları, ders programları, ders notları, sınav takvimleri, sınav sonuçları, öğretmen görüşleri gibi pek çok bilgi yer almaktadır. Öğrencilerin sınav sonuçları, konu analizleri, öğretmenin öğrenci hakkında yakından bilgi alınabilmesi, öğrencilerin gelişim durumlarını yakından takip edebilme adına veliler sistem sayesinde bilgi alabilmektedir. Kurumun en büyük avantajı bu sistem sayesinde velilere istedikleri anda ulaşma imkanı sunulmasıdır. Veliler istedikleri zaman çocuklarının sınav sonuçlarını, devam-devamsızlık durumlarını, ders programını, notlarını, gerçekçi bilgilere sistem sayesinde ulaşabilmektedirler.

Veli bilgilendirme sistemi velilere gerçekçi verilerle bilgi sunulmaktadırlar. Veliler öğrencilerinin kendine özel sistemiyle istedikleri zaman çocuklarının ödevlerini, sınav sonuçlarını, puanlarını, ders programlarını, sınav takvimlerini görebilmektedir. Ayrıca sistemde öğretmenlerin öğrenciler hakkında gerçekçi görüşleri vardır. Bu görüşler öğrencinin durumu hakkında analiz yapılabilmesi için çok önemlidir. Öğrencilerin durumlarının sistemde kayıtlı olması velilerin istedikleri zaman dershaneye gelerek bilgi almalarına engel değildir. Veliler için uygun zamanda seminerler, etkinlikler düzenlenmektedir. Ergenlik döneminde gençlerle nasıl iletişim kurulacağı, sınav döneminde olan öğrencilere nasıl yardımcı olunacağıyla ilgili velilere seminerler verilmektir. Verilen seminerlerin amacı öğrencilerin daha iyi eğitim almalarını, okulda nitelikli zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Derslerden verim alınması için velilerle irtibat halinde olmak çok önemlidir.

Call Now Button0 552 235 00 50