İzmirdeki Dershaneler

İzmir’deki Dershanelerden biri olan No10 Dershanesi olarak Konak’ta hizmet vermekteyiz. Dershanemizde bulunan alanında seçkin öğretmenlerimiz ile öğrenciler hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Günümüzde dershaneye gitmeden başarılı olmak eskisi kadar kolay olmadığı için çalışmalarımıza daha da özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin gereken eğitimi en iyi şekilde alması için öğretmenlerimizin deneyimli, eğitimli olmasına dikkat ediyoruz. Dershanemizde öğrencilerimiz kendilerini aile ortamı kadar sıcak bir ortamda hissetsin diye çalışanlarımız ve öğretmenlerimiz güler yüzlü, insan ilişkilerine önem veren, sıcakkanlı kişilerdir.

Derslerimizi az kişilik sınıflarda işliyoruz. Böylece öğrencilerimizin başarıyı çabucak, direkt ve engeller olmadan ulaşmasını sağlamış oluyoruz. Ayrıca sınıf içi disiplini ve düzeni sağlamak adına da öğretmene kolaylık sağlanıyor. Dershanemizde öğrencilerimize destek amaçlı dağıttığımız yayın evlerimiz konu anlatımlı ve soru çözümü şeklinde iki çeşitten oluşur. Her iki grupta sınava yönelik konu ve soruları içermektedir. Özellikle sorularımızı sınavda çıkması muhtemel sorulara yakın seçiyoruz.

İzmir’deki Dershanelerden biri olan kurumumuzda öğrencilerimiz ve velilerimiz için Koçluk ve rehberlik servisimiz bulunmaktadır. Bu servisimize gelen öğrencilerimizin çoğunluğu sınava hazırlık aşamasında oluşan ve engellenemeyen stres ve kaygıdan dert yanıyor. Bu da sınava odaklanmaya ve konsantre olmaya mani oluyor. Kendi kendine geçmesi mümkün değil hatta o kadar ki bazen ters tepip iyice başarısızlığa sürükleyebilir. Öğretmenlerimiz de bu gibi durumlarda öğrencilerimiz ile özel olarak ilgilenerek onların stres ve kaygıdan kurtulmaları için çözüm yolları bulurlar. Gerekli durumlarda velilerle de iletişime geçerek evde onların yapması gerekeni anlatırlar. Bazı veliler maalesef çocuklarına nasıl daha yararlı olacağını bilemiyor. Böyle velilerimiz de özellikle gelip kendileri için koçluk ve rehberlik servisimizden yardım alabilirler. Böylece istedikleri şekilde çocuklarına destek olabilirler.

      Izmir’deki Dershaneler arasında olan dershanemizde öğrencileri motive etmek adına seminerler düzenlenmektedir. Farklı meslek dallarından insanlar getirerek onların başarı hikayesini anlatıyoruz öğrencilerimize böylece  verdiğimiz seminerleri destekliyoruz. Öğrencilerin de o insanları örnek alarak dört elle hedeflerine ulaşmak için çalışmasına teşvik etmiş oluyoruz. Sadece konuşmak pek etkili olmuyor. Ama kendileri gibi o yollardan geçmiş ve hedefine başarı ile ulaşmış insanları gördükleri zaman hemen onun gibi olabilecekleri düşüncesi oluşuyor ve pes etmeden her engeli aşarak başarmak isteği doğuyor veya kuvvetleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button0 232 445 00 50