İzmir Kursları

İzmir YKS-TYT kursları İzmir’de yılların deneyimiyle eğitim veren bir kurstur. Öğrencilerin iyi bir gelecek elde etmeleri için iyi bir üniversiteye gitmeleri gerekli bir durumdur. Bu sebeple YKS’den yüksek bir not almaları gerekmektedir. İyi bir üniversitede, iyi bir bölüm bitirildiği taktirde güzel bir gelecek onları bulacaktır. Öğrencilere YKS-TYT kursalarına alınmadan önce düzey belirleme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavların sonuçlarına göre öğrenciler seviyelerine uygun olan sınıflara alınmaktadır. Bu sınıflarda öğrenciler seviyelerine uygun bir eğitim almaktadır. Sınav sayesinde öğrencinin konu eksikleri tespit edilmektedir. Bu eksikler doğrultusunda öğretmenler tarafından belirlenen program doğrultusunda ders anlatımları yapılmaktadır. Öğrencilerin tamamının öğreneceği şekilde konu anlatımları yapılmaktadır. Anlamayan öğrenciler için farklı yöntem ve tekniklerle konular iyice pekiştirilir.

İzmir ygs-lys kursları da YKS-TYT kurslarında olduğu gibi seviye belirleme testleriyle öğrenciler sisteme alınmaktadır. Sisteme alındıktan sonra eksikler doğrultusunda %90 oranında konunun öğrenilmesi hedeflenmektedir. En alt düzeyde %70 oranında başarı hedeflenmektedir. Anlamayan, başarısız öğrenciler için ek öğretim hizmetleri yapılmaktadır. Konu anlatımlarından sonra öğrencilere konu sonu taramalar yapılmaktadır. Yapılan taramalar sonucunda anlaşılmayan yanlış yapılan konularla ilgili anında dönüt verilmektedir. Bu dönütler sayesinde öğrenciler eksiklerini kapatmaktadırlar. Bol bol test çözdürülmektedir. Öğrenciler öğretmen gözetiminde soru çözerek yapamadıkları soruları hemen öğretmenlerine sorup öğrenmektedirler. Ünite sonlarında düzey belirleme testleri uygulanmaktadır. Ayrıca öğrenciler ayda bir deneme sınavına alınarak sınav deneyimi yaşamaları sağlanmaktadır. Öğrencinin düzeyi, deneme sonuçları istatistiği verilerle öğrenci ve velilere bildirilmektedir.

İzmir kursları öğrencilerini sınavlara yakın zamanda kamp programlarına almaktadır. Bu kamp programlarında yoğun bir tempoyla öğrenciler sınava hazırlanmaktadırlar. Kamplarda genel konu tekrarları, soru çözümleri yapılmaktadır. öğrencilere dönem içerisinde ayda bir yapılan deneme sınavları sınava son bir ay kala 15 günde bir sınav haftası ise gün olacak şekilde düzenlenmektedir. Bu sayede öğrenciler sınavlara çok iyi bir şekilde hazırlanmış deneyim yaşamış olmaktadır. Sınava hazırlık kurslarında öğrencileri sınav stresiyle baş edebilmeleri ve motivasyon amaçlı rehberlik etkinlikleri yapılmaktadır. Öğrencilerin başarılı olabilmeleri için motivasyona, desteklenmeye ihtiyaç duyarlar. Çoğu zaman yaşadıkları sınav kaygısı, stres onları başarısızlığa uğratmaktadır. Kurum olarak öğrencilerine hem akademik hem de psikolojik destek verilmektedir. öğrencilere kendilerine güvenmeleri, başaracaklarına kendilerini inandırmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button0 232 445 00 50