KARŞIYAKA ETÜT MERKEZLERİ

Karşıyaka etüt merkezleri İzmir Karşıyaka’da etüt merkezi denildiğinde ilk akla gelen kurumların başında gelmektedir. Karşıyaka’da öncü bir eğitim kurumudur. Öğrencileri Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, devletine ve devletine bağlı, maddi ve manevi değerlere saygılı, hoşgörülü, sabırlı, vicdanlı, merhametli, çağdaş, yenilikçi, idealist gençler yetiştirme amacına sahiptir. Başarılı, çalışkan, üretken ve çağdaş bireyler yetişme hedefiyle mükemmel bir eğitim vermeye çalışmaktadır. Bu amaçla etüt merkezi butik sınıflarda eğitim vermektedir. U tipi ortama düzenine sahip 12-15 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Butik sınıfların tercih edilme nedenleri arasında öğrencileri derse aktif bir şekilde katabilmektir. Öğrenci derste aktif olduğu zaman dersi daha iyi öğrenir. Yaparak-yaşayarak öğrenme en etkili öğrenme yöntemidir.

Karşıyaka etüt merkezleri öğrencilerin kaydını alırken öğrencilere seviye belirleme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlar sayesinde öğrenci kendi seviyesine uygun bir sınıfta, kendi seviyesindeki öğrencilerle derse başlamaktadır. Öğrenci seviyesi belirlendiğinde öğrenci kendine uygun sınıflarda daha etkili bir öğrenim alabilir. Öğretmenler grup seviyelerine göre dersleri anlatmaktadırlar. Öğrenci seviyesi bilenerek yapılan eğitimlerde öğrenim daha etkili olur. Çünkü öğrencilerin geneli aynı seviyede olduğu için uygun yöntemlerle dersler işlenir. Böylece derslerin daha etkili öğrenimi sağlanmış olur. Dersin işlenişini belirleyen durumlar arasında öğrenci seviyesi, öğrencinin ilgi ve ihtiyaçları çok önemlidir. Eğitim ve öğretim öğrenci seviyesine, öğrenciye uygun olmadığı, öğrencinin işine yaramadığı sürece hiçbir anlamı yoktur. Eğitim ve öğretimin öncelikli amacı öğrencidir.

Karşıyaka Etüt merkezleri Yks, Lys, Mys, Teog gibi Meb sınavlarına hazırlanan öğrencilerin tümünün faydalanabileceği bir merkezdir. Öğrenciler kendilerine uygun gruplarda sınavlara hazırlanmaktadırlar. Etüt merkezi okula destek, sınavlara yardımcı bir pozisyondadır. Küçük sınıflardaki ve gruplardaki öğrenciler etüt merkezini okul sınavlarına destek amaçlı tercih etmektedir. Evde kendi başına çalışamayan, ders çalışma yöntemlerini bilmeyen öğrenciler etüt merkezinde öğretmenler gözetiminde sınavlara hazırlanmaktadırlar. Anlamadığı konuların anlatımı yapıldıktan sonra konuyla ilgili bol bol soru çözümü yaptırılır. Öğrencilere konu taramaları, testler verilerek öğrencilerin soruları çözmeleri için gerekli zaman tanınır. Soruları çözemeyen, yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için öğretmen gözetiminde soruları çözdükleri için öğretmenleri anında yardımcı olurlar. Bu sayede öğrenciler ödevlerini yapabilmekte ve çözemedikleri soruları etüt merkezinde öğretmenlerinin gözetiminde halletmektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button0 232 445 00 50