Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu

Günümüzde öğrencilere yol gösteren önemli bir hizmet de Eğitim Koçluğudur. Dershanelerde mutlaka rehberlik ve koçluk servisi olmalıdır. No10 izmir dershanesi olarak öğrencilerimizin her türlü problemine çözüm arayan rehber öğretmenlerimiz ve koçlarımız alanlarında iyi eğitim almış, birbirinden uzman ve seçilmiş kişilerdir.  Öğretmenlerimiz veliler ile sürekli iletişim ve işbirliği içindedir. Herhangi bir durumda velilerimize hemen bilgilendirme yapılır. Bu öğrenci açısından gereken tedbirlerin kolayca alınabilmesi için önemlidir. Bu anlamda yıllarca yürüttüğümüz çalışmalarımızdan edindiğimiz tecrübeler gösterdi ki öğrenciler ile kurulan sağlıklı ilişkiler onların başarılarını daha da artırıyor. Rehberlik ve koçluk öğretmenlerimiz öğrenci-okul-dershane koordinasyonunu düzenlemek, öğrencilerin birbirinden farklı olduğunu kabul edip ona göre çizelgeler hazırlamak, öğrencilerin sürekli motivasyonunu ve özgüvenini artırmak, öğrencilerin okul derslerini ve deneme sınavlarını takip edip velilere bilgilendirme yapmak, öğrenciye hedef belirlemesinde ve meslek seçiminde yol göstermek, test çözme ve ders çalışma teknikleri göstermek, disiplinli çalışma alışkanlığı kazandıracak çalışma programı hazırlamak gibi görevlerle yükümlüdür.

Eğitim Koçluğu rehberlik ve koçluk öğretmenlerimiz öğrencilerin çalışma programları, hangi derste eksiği olduğu ve bu eksiklerini nasıl kapatması gerektiği konularında velilerimiz ile sürekli işbirliği içindedir. Velilerimize üstlerine düşen görevleri anlatarak yapmaları gerekeni söyler. Eğitim koçlarımız öğrencinin derslerini tam olarak öğrenebilmesi için izlemesi gereken yolları gösterir. Fakat her öğrenci için bu yollar farklılık göstereceği için öğrencileri iyi tanıyıp her birine özel yollar bulmalıdır. Kimi öğrenci dinleyerek, kimi öğrenci görerek ve kimisi de yazarak daha iyi anlayabilir. Bunun tespiti iyi yapılmalı ki uygulanacak teknikler işe yarasın. Öğretmenlerimizin öğrencileri tanıma sürecinde öğrenciler de kendilerindeki güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varabilir. Ve öğretmeninin göstereceği çalışma tekniklerini, izleyeceği yolları daha bir istekli halde yerine getirecektir.

Eğitim Koçluğu öğrencilerin tek bir dersteki başarısına odaklanmaz. Her dersine ayrı ayrı inceleme yapar. Genel bir analiz sonucunda yol gösterir. Öğrencilerimizin şu anki durumu ile gelecekte olmak istedikleri konum arasındaki farkı en aza indirgemeye çalışırlar. Koçlarımız öğrencilerimizin her şeyi fark ederek güçlü yanlarını kullanabilmesine her şeyden önce kendine inanmasına yardımcı olur. Böylece erken yaşta tedbirler alarak hayatını çabuk şekillendirmeye ve ger kalan kısmında da daha verimli, disiplinli ve başarılı bir birey olması sağlanır.

Call Now Button0 232 445 00 50